Telefonnummerlandekodemystik
: 22 feb 2018, 00:25
Jeg har opdateret Cafe A kategorien ved import af vedhæftede GPX-fil.
Først meldte Ingulf om fejl i tlf.nr ved det tilføjede POI ved Kolding (alle tlf.nr står i filen på samme måde uden landekode og med blank for hvert andet ciffer). Dernæst tvangsopdaterede jeg alle punkter ved ny import af samme GPX-fil.
i dag melder Ingulf at der er fejl i tlf.nr for Big Shopping Center - der er påsat landekode for alle andre POIs end B.S.C.???
Det må være POIbasen, der piller ved tlf.numrene - og ikke helt konsistent.
Først meldte Ingulf om fejl i tlf.nr ved det tilføjede POI ved Kolding (alle tlf.nr står i filen på samme måde uden landekode og med blank for hvert andet ciffer). Dernæst tvangsopdaterede jeg alle punkter ved ny import af samme GPX-fil.
i dag melder Ingulf at der er fejl i tlf.nr for Big Shopping Center - der er påsat landekode for alle andre POIs end B.S.C.???
Det må være POIbasen, der piller ved tlf.numrene - og ikke helt konsistent.