Det ser ud til at det nu er muligt at hente nye kort til udvalgte Garmin enheder
Den nye version hedder 2017.10
Nye Garmin kort
Nye Garmin kort
med venlig hilsen
Peter Meyland
(Site admin & POI Base udvikler)
TomTom: Trucker 6000, GO 6000 samt GO LIVE Camper & Caravan
Sygic for Android
CoPilot Premium for Android
Garmin Nüvi 255, Nüvi 2597
Peter Meyland
(Site admin & POI Base udvikler)
TomTom: Trucker 6000, GO 6000 samt GO LIVE Camper & Caravan
Sygic for Android
CoPilot Premium for Android
Garmin Nüvi 255, Nüvi 2597
Re: Nye Garmin kort
For en gang skyld har Garmin været hurtigt ud... faktisk for hurtigt
Den nye omfartsvej ved næstved er allerede med på kortet, selvom den hverken er åbnet eller bygget færdig.
Den nye omfartsvej ved næstved er allerede med på kortet, selvom den hverken er åbnet eller bygget færdig.
Mine GPS'er
Garmin Dezl 560, Garmin Dezl 760, 2x Garmin Nuvi 3597, Garmin Nuvi 760,
Garmin Nuvi 765, Tomtom Truck 5150 Pro, Garmin Streetpilot c550
Tomtom GO 620 (Truckmod) + diverse smartphone apps
Garmin Dezl 560, Garmin Dezl 760, 2x Garmin Nuvi 3597, Garmin Nuvi 760,
Garmin Nuvi 765, Tomtom Truck 5150 Pro, Garmin Streetpilot c550
Tomtom GO 620 (Truckmod) + diverse smartphone apps
Re: Nye Garmin kort
...hvilket jo også ses tydeligt af dateringen:BalooDK skrev:For en gang skyld har Garmin været hurtigt ud... faktisk for hurtigt
Den nye omfartsvej ved næstved er allerede med på kortet, selvom den hverken er åbnet eller bygget færdig.
peter4200 skrev:Den nye version hedder 2017.10
Med venlig hilsen
Mogens Harfot
-----
Garmin DriveSmart 86
Android:
CoPilot
Sygic
TomTom GO
Mogens Harfot
-----
Garmin DriveSmart 86
Android:
CoPilot
Sygic
TomTom GO
Re: Nye Garmin kort
Til gengæld er de nyeste ændringer omkring Odense og motorvejen ikke på selvom den har været åben det sidste halve år eller mere..
Sendt fra min SM-G900F med Tapatalk
Sendt fra min SM-G900F med Tapatalk
Re: Nye Garmin kort
Lige i Garmins tilfælde, kan kortversion og årstal vist ikke sammelignes... Så burde kortet nok nærmere hedde 2014.20harfot skrev:...hvilket jo også ses tydeligt af dateringen:BalooDK skrev:For en gang skyld har Garmin været hurtigt ud... faktisk for hurtigt
Den nye omfartsvej ved næstved er allerede med på kortet, selvom den hverken er åbnet eller bygget færdig.
peter4200 skrev:Den nye version hedder 2017.10
Der er ret mange veje som ikke er med på kortet endnu, selvom vejene har været åbne længe
Tror det er første gang jeg har oplevet at garmin har veje med på kortet, der ikke er bygget endnu.
De plejer først at komme med på kortet et halvt til et helt år efter de er blevet åbnet
Mine GPS'er
Garmin Dezl 560, Garmin Dezl 760, 2x Garmin Nuvi 3597, Garmin Nuvi 760,
Garmin Nuvi 765, Tomtom Truck 5150 Pro, Garmin Streetpilot c550
Tomtom GO 620 (Truckmod) + diverse smartphone apps
Garmin Dezl 560, Garmin Dezl 760, 2x Garmin Nuvi 3597, Garmin Nuvi 760,
Garmin Nuvi 765, Tomtom Truck 5150 Pro, Garmin Streetpilot c550
Tomtom GO 620 (Truckmod) + diverse smartphone apps